Henryk II Pobożny, księżna Anna i hisotryczne ciekawostki

23-06-2017 11:30   AS

Wspólnota Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej oraz Stowarzyszenie Sióstr i Braci Henryka II Pobożnego i Anny Śląskiej w Legnicy zapraszają do udziału w wydarzeniach zorganizowanych w ramach Nocy Kościołów.

24 czerwca o godz. 17:00 w kościele pw. św. Jadwigi na pl. Biskupa Nankiera 16 odbędzie się Msza św.

Mówi s. Joanna Łątka

Eucharystii przewodniczyć będzie ks. prof. Stanisław Araszczuk – postulator procesu beatyfikacyjnego księcia Henryka II Pobożnego, a homilię wygłosi ks. Marian Kopko – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Po Mszy św. rozpoczną się wykłady

Ostatni z wykładów połączony będzie ze zwiedzaniem kościoła i mauzoleum – dodaje s. Joanna

Zwiedzanie rozpocznie się o godz. 19:00.