Noce Kościołów u sióstr urszulanek | 24.06

24.06.2017 (sobota)

Wrocław, kościół pw. św. Jadwigi we Wrocławiu,

pl. Biskupa Nankiera 16

Stowarzyszenie Sióstr i Braci Henryka II Pobożnego i Anny Śląskiej w Legnicy (Bractwo Henryka Pobożnego) i Wspólnota Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu (Urszulanki)

g. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. prof. dr. hab. Stanisława Araszczuka postulatora procesu beatyfikacyjnego księcia Henryka II Pobożnego,  homilię wygłosi ks. Marian Kopko kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie za dzieło księżnej Anny Śląskiej świątobliwej fundatorki klasztorów św. Macieja, św. Klary i św. Jakuba we Wrocławiu oraz klasztoru Benedyktynów w Krzeszowie z okazji 752. rocznicy jej śmierci z prośbą o błogosławieństwo dla starań o wyniesienie na ołtarze księcia Henryka II Pobożnego.

Śpiew: Magdalena Marchewka-sopran, akompaniament Kamila Łopatka- pianistka

g.18.00 wykład: „Henryk Pobożny – rycerz i obrońca cywilizacji chrześcijańskiej”

Tomasz Łysiak - pisarz, dziennikarz

wykład: „Święta, pobożna i sprawiedliwa. Księżna Anna oczami klarysek wrocławskich” dr Anna Sutowicz - historyk, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana

od g.19.00 do 21.00 Zwiedzanie Mauzoleum Piastów Śląskich, opactwa oraz refektarza zakonnego. S. dr Daria Klich OSU historyk, archiwistka urszulanek – zwiedzanie połączone
z wykładem „Urszulanki wrocławskie wobec dziedzictwa księżnej Anny Śląskiej”.