Noce Kościołów 2013

Już po raz czwarty na Dolnym Śląsku i po raz drugi na Ukrainie „Katolickie Radio Rodzina” zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa „Noce Kościołów”.

Podczas wieczornych spotkań wygłoszonych będzie wiele ciekawych prelekcji, prowadzone będą debaty, dyskusje, będzie możliwość obejrzenia różnych wystaw, posłuchania pięknej muzyki, a także spotkania się z wieloma osobistościami ze świata kultury i sztuki, mediów, sportu i Kościoła. Wszystkie spotkania, mogą stać się wyśmienitą okazją, do manifestacji naszej wiary, zwłaszcza teraz, kiedy Kościół na całym świecie obchodzi Rok Wiary. Aktualne mogą być tu słowa: „Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!”, wypowiedziane przez naszego rodaka, Papieża Jana Pawła II, który trzydzieści lat temu przybył z pielgrzymką do naszej Ojczyzny, także po raz pierwszy 21 czerwca 1983 roku na ziemię dolnośląską do naszego miasta Wrocławia.

Niech ten czas, kiedy wiele kościołów, bazylik i zakonów otwiera swoje podwoje, będzie dla wszystkich uczestników wielkim przeżyciem duchowym i intelektualnych.

Podziękowania

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim bez których Noce Kościołów nie mogłyby się odbyć.
W tym miejscu szczególnie dziękujemy naszym sponsorom: