Noce Kościołów 2011 - podsumowanie

Kościoły Wrocławia oraz innych miast dolnośląskich otworzą swoje wnętrza i podziemia wieczorami od 24 do 26 czerwca 2011 roku. To kolejne, wyjątkowe wydarzenie zwane Nocą Kościołów (Europejskie Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa) przygotowało Radio Rodzina.

21 wieczornych i nocnych spotkań w kościołach, bazylikach i w zgromadzeniach zakonnych przygotowano dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności, która będzie mogła wysłuchać ciekawych prelekcji, wziąć udział w dyskusjach i wystawach, posłuchać niezwykłych koncertów, spotkać się z osobistościami świata kultury, mediów i Kościoła. Będzie także można uczestniczyć we mszach świętych o uzdrowienie którym przewodniczyć będzie duchowny z Ugandy.

Mecenasami Nocy Kościołów 2011 byli: Metropolita Wrocławski, Parlament Europejski, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Prezydenci miast, które goszczą Noce Kościołów - Wrocław, Świdnica i Kłodzko. W roku 2010 W tym roku Noce Kościołów się także na Ukrainie, w dniach 17-19 czerwca 2011 r. na Podolu w miejscowościach: Kamieniec Podolski, Winnica, Berdyczów oraz w Czechach, w dniach od 24-26 czerwca w Javorniku oraz Police nad Metui.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim bez których Noce Kościołów nie mogłyby się odbyć.

Plakat Nocy Kościołów 2011